Control Union

HİZMETLER

TEMİNAT YÖNETİMİ

TEMİNAT YÖNETİMİ HİZMETLERİ YAYGIN ÜRETİCİLER, TÜCCARLAR VE FİNANSAL KURUMLAR TARAFINDAN KULLANILAN ETKİN BİR ARAÇTIR.

TEMİNAT YÖNETİMİ (CMA)

Teminat yönetim hizmetleri, bir yandan fiziksel olarak emtia vermek ve hacmi artırmak isteyen kredi alanlara yardımcı olurken, diğer yandan kredi verenlerin riskini kontrol altında tutmasını sağlar ve depozitörün krediye erişimini kolaylaştırır. Control Union, teminat yönetimi hizmetleri alanında uluslararası müşterilerine geniş bir yelpazede deneyim ve uzmanlık sunuyor. Teminat Yönetimi, depolanmış olan malların güvenli ve iyi kondisyonlarda, süreç boyunca kontrol altında tutarak riskleri en aza indirger.

Control Union güvencesi altında dünya genelinde CMA hizmetleri konusunda mevcudiyetimizle, finansal kayıpları önlemek en önemli misyonumuzdur. Operasyon başlamadan önce, malın depolanacağı yerin kendi standartlarımıza bağlı olarak denetlemek, boşaltma işlemlerinin akabinde malların miktarını belirlemek, emtianın 7/24 gözetim altına alınarak olası riskleri önlemeye yardımcı olmak, son teknoloji ekipmanlarımızla, ve deneyimli personellerimizle maksimum düzeyde doğru bilgiler vermek teminat yönetimi hizmetimizin en başında gelir.


STOK İZLEME (SMA)

Stok izleme, miktar belirleme ve ticaret finansmanı için gerekli ve etkin risk azaltma aracıdır. Bazen malı finanse eden taraf tedarik zinciri işlemleri boyunca malların izlenebilirliğine ihtiyaç duyar. Bu aşamada firmamız tarafından, tarafların belirlemiş olduğu periyodlarda veya devamlı olacak şekilde miktar tespiti yaparak stok kontrolü yapılır. Stok kontrol işlemi, sözleşme altındaki malların miktar tespiti dışında, malların durumu ve kalitesini de monitör ederek müşterilere güvenilir bir hizmet sağlar. 
periyodik kontrol teminat yönetimi kontrol kalite stok izleme ticaret finansmanı