Control Union

HİZMETLER

LABORATUVAR

MODERN LABORATUVARIMIZ, SON TEKNOLOJİ EKİPMANLARI VE KONUSUNDA UZMAN PERSONELLERİ İLE CONTROL UNION BÜNYESİ ALTINDA GÜVENİLİR SONUÇLAR VERMEYİ İLKE EDİNMİŞTİR.

Gıda ve zirai ürünlerde hasat, taşıma, alım satım, depolama, işleme gibi aşamalarda ürünün kalite parametrelerinin en az seviyede etkilenmesi ve her aşamada kontrol edilmesi önemlidir. Control Union müşteri istekleri doğrultusunda bu aşamalara nezaret etme yanında bilimsel olarak ürünün kalitesini belirleyen parametrelerin analiz sonuçlarını da sunar.

Bilimsel ve Tarafsız Yaklaşım

Tahıl ürünleri, un, yem, yağ ve yağlı tohumlarda, uluslararası geçerli analiz metotları kullanılarak fiziksel ve kimyasal analizlerin gerçekleştirildiği laboratuvarımız bilimsel, tarafsız ve yenilikçi anlayışla hizmet vermektedir.

Analiz Çeşitliliği

Laboratuvarımız un, buğday, yem, yağ, yağlı tohum, baklagiller, peynir altı suyu tozu, süt tozu gibi pek çok gıda ve zirai üründe geniş analiz yelpazesine sahip olması yanında uluslararası laboratuvar ağı ile müşterilerimizin farklı analiz isteklerine çözüm bulmakta, çeşitli alternatifler sunmaktadır.

Uluslararası Geçerlilik

Sahip olduğumuz FOSFA ve GAFTA akreditasyonlarımız, tahıl ve yem ürünlerinde uluslararası anlamda analiz raporlarımızı geçerli kılmaktadır.

Gıda, Tahıl ve Yemler

Başlıca buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, buğday kepeği, buğday unu ürünlerinin hakim olduğu tahıl ve yemlerde rutubet, ham protein tayini, kül tayini, ham selüloz tayini gibi önemli kalite analizlerini uluslararası standartlara göre gerçekleştiriyor, FOSFA ve GAFTA onaylı olarak Control Union güvencesi altında sunuyoruz.

Yağ ve Yağlı Tohumlar

Geniş ürün yelpazesi ve kullanım alanlarına sahip olan yağlı tohumlarda rutubet, yabancı madde, ham yağ analizleri ve önemli diğer yağ kalite parametre analizleri gerçekleştiriyoruz. Ay çekirdeği, kanola gibi yağ sektörünün önde gelen ürünlerinde önemli analizler olan rutubet, FFA (serbest yağ asitleri kompozisyonu) , tortu (sediment) ve yoğunluk (density) gibi kalite analizleri hizmeti sunuyoruz.

laboratuvar kimyasal analiz kalite analizi ham yağ analizleri tahıl analizleri