Program Şartları

İşletmeye açık olduğu sürece konaklama ve yeme-içme tesislerinin sertifikalarının geçerlilik süresi 1 aydır. Müze, sergi alanı, temalı parklar gibi ziyaretçi yoğunluğu bulunan tesisler için sertifikanın geçerlilik süresi 1 ay olup diğer kongre, kültür sanat tesisleri ile deniz turizmi tesisleri için 3 aydır. Tesislerin işletmeye kapalı olduğu veya faaliyetini yürütmediği durumlarda yapılan son denetim sonucu düzenlenen sertifika tesisin tekrar işletmeye açılacağını beyan ettiği süreye kadar geçerlidir.

Denetimler 1 gün ile sınırlıdır.

Uzaktan denetim yapılmayacaktır.

Denetimlere ilave olarak aylık periyodlarda gizli/habersiz müşteri denetimi ayrıca yapılacaktır ve ayrıca raporlanacaktır. Gizli/Habersiz Müşteri denetimleri mali teklife dahil olacak ayrı bedel talep edilmeyecektir.

Saha denetiminin ardından belgelendirme en geç üç gün içerisinde yapılacaktır.

Denetimlerde, kriterler ile uygunsuzluk tespit edilmesi durumunda ilgili tesise ihtar verilecek, uygunsuzluğun devamı halinde belge iptaline gidilecektir.

Denetim sonucu verilecek belgelendirme dokümanında kare kod bulunacaktır. Kare Kod herkese açık olacak ve okutulduğunda denetim zamanı, denetçi ismi, denetim sonucu düzeltilen eksikler ve denetime ilişkin diğer detaylara ulaşılacaktır.

Denetim belgesi gerekli güvenlik unsurlarını barındıracaktır.

Denetim sonucu tesisler girişlere tabela yaptırmak ve sertifikasyona dahil olduklarını belirtmek durumundadırlar.