Control Union

Services

UTZ SERTİFİKASYON

UTZ sertifikasyon programı, çiftçilerin tarım yöntemlerini daha iyi öğrenmelerini, çalışma koşullarını iyileştirmelerini, çocuklarına ve çevreye daha iyi bakmalarını sağlar.

UTZ sertifikasyon programı aracılığıyla çiftçiler çevreyi korur ve dünyanın doğal kaynaklarını güvence altına alırken daha iyi ürün yetiştirir, daha fazla gelir ve daha iyi fırsatlar yaratır. Kahve, kakao, çay ve fındık gibi ürünlerinizi UTZ Sertifikası ile belgelendirerek etkiletlendirmek bilinçli alıcıları, perakendecileri ve tüketicileri cezbetmektedir.
Control Union üreticileri ve üretici gruplarını, UTZ davranış kurallarına ve/veya tedarik zinciri üyelerine (değirmenciler, üreticiler gibi) UTZ denetim zinciri standartlarına göre sertifikalandırır.
 
ÜRETİCİLER İÇİN UTZ SERTİFİKASYONU’NUN FAYDALARI
UTZ, tedarikçiler ve tüketiciler tarafından oldukça beğenilen ve uluslararası tanınan ve kabul gören bir standarttır. UTZ sertifikasyonu üreticilerin işlerini ve sürdürülebilirliği geliştirmelerine ve tedarikçilerle yeni, uzun vadeli ilişkiler kurmasını sağlayabilir.
 
TEDARİK ZİNCİRİ ÜYELERİ İÇİN UTZ SERTİFİKASYONU'NUN FAYDALARI
Tüketiciler giderek daha fazla, ürünlerin nereden geldiğini ve ne şekilde tedarik edildiğini bilmek istiyor. Uluslararası çapta bilinen bir sertifikaya sahip olmak müşterilerinize güven verir ve sürdürülebilir çiftçiliğin geçerli olduğu bir dünya oluşturmaya yardımcı olur. 

NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?
turkey@controlunion.com mail adresinden veya sayfanın sağ üst köşesinde bulunan bize ulaşın bölümünden sertifikasyon ofisimizi arayarak başvuru talep edebilirsiniz. Size gönderilecek başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda tarafınıza dönüş yapılarak sertifikasyon süreciniz başlatılacaktır.