Control Union

Services

COSMOS- ORGANİK KOZMETİK STANDARDI

Günümüz kozmetik tüketicileri, kozmetik ürünlerinin içeriğine, kalitesine ve güvenliğine eskisinden daha çok dikkat ederek sentetik içeriklerin kullanımı tehlikesinin farkındadır.

COSMOS (Kozmetik Organik Standardı) Avrupa çapında özel bir standarttır. Standart, organik tarımdaki içerik maddelerinin kullanımını destekleyerek, insan sağlığı için çevreye duyarlı ve güvenli üretim ve imalat süreçlerini kullanmayı ilke edinmiştir. Ayrıca “yeşil kimyasallar” kavramını dahil etme gibi ilkelere bağlı kalmaktadır.
Standart, kozmetik ürünlerinde kullanılan bileşen türünü beş kategoriye ayırır ve her birinin gereksinimlerini belirler. Şirketler ayrıca ambalajlarının küçültüldüğünden ve çevre dostu olduğundan emin olmalı ve fabrikaları için çevresel atık yönetim planlarına sahip olmalıdırlar.
 
COSMOS SERTİFİKASINA NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?
turkey@controlunion.com mail adresinden veya sayfanın sağ üst köşesinde bulunan bize ulaşın bölümünden sertifikasyon ofisimizi arayarak başvuru talep edebilirsiniz. Size gönderilecek başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda tarafınıza dönüş yapılarak sertifikasyon süreciniz başlatılacaktır.