Control Union

Services

URSA - SORUMLU KAYNAK KULLANIMI DENETİMİ

URSA (Sorumlu Kaynak Kullanımı Denetimi), tedarikçinin geçerli yasalar, yönetmelikler ve Unilever`in Sorumlu Kaynak Sağlama Politikasının ek gerekliliklerine karşı uyumluluğunun bağımsız bir şekilde değerlendirmesini sağlar.

Control Union, Unilever’in sorumlu kaynak sağlama denetimleri için tercih ettiği kontrol kuruluşlarından biridir. URSA, endüstri tarafından kabul edilen protokollerin ötesine geçer ve çalışma standartları, sağlık ve güvenlik, insan hakları, ticari bütünlük, çevre yönetimi ve arazi kullanım haklarındaki tedarikçi uygulamalarını değerlendirir.
 
Çiftliklerin, çiftçi gruplarının, imalat ünitelerinin, işlemcilerin, tüccarların, ihracatçıların ve lojistik birimlerin denetimleri Unilever’ın sorumlu kaynak sağlama esaslarına göre tecrübeli denetim kadromuz tarafından yapılmaktadır.

URSA SERTİFİKASINA NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?
turkey@controlunion.com mail adresinden veya sayfanın sağ üst köşesinde bulunan bize ulaşın bölümünden sertifikasyon ofisimizi arayarak başvuru talep edebilirsiniz. Size gönderilecek başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda tarafınıza geri dönüş yapılarak sertifikasyon süreciniz başlatılacaktır.