Control Union

Services

SAFE AREA SERTİFİKASYONU

Üçüncü taraf bağımsız bir sertifikasyon kuruluşunun inceleme ve denetimleri sonucunda alacağınız sertifikayla güven inşa edebilirsiniz.

Konuklarınızın sağlığının önceliğiniz olduğunu biliyoruz. Safe Area Sertifikasyon programı ile turizm sektöründe hizmet veren, oteller başta olmak üzere her türlü konaklama tesisinde, restoran ve reme & içme işletmelerinde, okullar, kreşler, spor salonları vb. işletmelerde ağırlayacağınız konuklarınıza güvenli ve sağlıklı bir hizmet sunabilmeniz tam 350 noktayı denetliyoruz. 

Control Union Safe Area Standardı; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Covid-19 kılavuzuyla tam uyum sağlamaktadır. 10 Maddelik Yüksek seviyeli ISO Standartlarına uyumlu ve entegredir.
Tüm sektörlere göre alt programlar içerir;

Turizm (Oteller, Yeme&İçme) 
Ulaşım Sektörü (Deniz, Hava, Kara ve Limanlar)
Kültür ve Eğlence Sektörü ( AVM, Sinema, Müze, Kütüphane, Mağazalar, Fuarlar ve Kongre Merkezleri)
Eğitim Sektörü (Kreşler, Anaokulları, İlkogretim, Ortaoğretim ve Yüksek Ögretim Kurumları)
Gıda Sektörü (üretim alanları, tedarikçi zincirleri) 
Tekstil Sektörü ( Konfeksiyonlar, atolyeler, zincir mağazalar)
 
 NEDEN SAHİP OLMASINIZ?
  • Üçüncü taraf bağımsız bir sertifikasyon kuruluşunun inceleme ve denetimleri sonucunda alacağınız sertifikayla güven inşa edebilirsiniz.
  • Sertifikanız ile, uyguladığınız kusursuz hijyen konseptini bağımsız bir kuruluşa doğrulattığınızı ve gereksinimleri tam olarak yerine getirdiğinizi konuklarınıza ve müşterilerinize kanıtlayabilirsiniz.
  • Safe Area Standardı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı kriterlerine ve endüstri gerekliliklerine uyumludur.
  • Control Union, uluslararası akreditasyon kuruluşu ASI tarafından en yüksek güvenirlilik seviyesinden GSTC (Global Sustainable Tourism Council) kapsamında akreditasyon alan ilk sertifikasyon kuruluşudur. ASI akreditasyonuna sahip Sertifikalarımız dünya çapında kabul edilmekte ve tanınmaktadır.