Control Union

Services

KORE ORGANİK (FIPA EFAPA KOREA)

Sentetik pestisit, kimyasal gübre gibi ürünleri kullanmayarak veya bunların kullanımını en aza indirerek ve organik işlenmiş gıda tedarikini teşvik ederek tarım ekolojisini korumak için EFAPA ve FIPA 2013 yılında "Çevre Dostu Tarım Teşviki ve Organik Gıda Yönetimi ve Desteği ile İlgili Kanun" olarak adlandırılan bir kanunda birleştirilmiştir.

Control Union; tarım ürünleri, işlenmiş gıdalar ve yemler ile ilgili dünya çapında sertifikasyon faaliyetleri için NAQS (Ulusal Tarım Ürünleri Kalite Yönetim Hizmeti) tarafından akredite edilmiştir.
İşlenmiş gıdalar için 1 Temmuz 2014'ten beri Kore ve ABD arasında ve 1 Şubat 2015'ten beri Kore ve AB arasında eşdeğerlik anlaşması mevcuttur. Buna göre, bu ülkeler birbirlerinin organik sistemlerini kabul eder ve bu da, gıda ürünlerini ek sertifikasyona ihtiyaç duymadan organik
olarak ihraç etmeyi mümkün kılar. Etiketleme için özel koşullar geçerli olabilir.

NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?
turkey@controlunion.com mail adresinden veya sayfanın sağ üst köşesinde bulunan bize ulaşın bölümünden sertifikasyon ofisimizi arayarak başvuru talep edebilirsiniz. Size gönderilecek başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda tarafınıza dönüş yapılarak sertifikasyon süreciniz başlatılacaktır.